Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana

Klauzula informacyjna BIG InfoMonitor

Odzyskiwanie długu od osoby prywatnej łatwiejsze z BIG InfoMonitor

Oceń artykuł:
5/5

2022-05-31

Spis treści

  1. Czym jest BIG InfoMonitor?
  2. Odzyskiwanie długu od osoby prywatnej - co możesz zrobić?
  3. Odzyskanie pieniędzy od osoby prywatnej - jak pomoże BIG InfoMonitor?

Jak wynika z danych Grupy BIK problemy z obsługą bieżących zobowiązań i kredytów ma aż 2,69 mln osób, a łączna kwota zaległości konsumentów wyniosła na koniec lutego 2022 r. 75,9 mld zł, czyli ok. 5 mld zł mniej niż przed rokiem, przy ponad 100 tys. niższej liczbie dłużników! Jak odzyskać pieniądze od dłużnika z pomocą BIG InfoMonitor? Sprawdźmy.

Choć wojna w Ukrainie i wysoka inflacja zmotywowała wielu Polaków do lepszego planowania wydatków i rezygnacji z nadprogramowych kosztów, dynamicznie rosnące ceny nie sprzyjają oszczędnościom. Dane udostępnione przez Grupę BIK wskazują, że wśród 2,69 mln osób, które mają problemy z obsługą bieżących zobowiązań i kredytów, aż 2,15 mln zostało zgłoszonych przez wierzycieli do prowadzonego przez BIG InfoMonitor rejestru dłużników. Wśród wierzycieli najczęściej pojawiają się firmy telekomunikacyjne, zarządcy nieruchomości czy firmy pożyczkowe. Ale też są to mniejsze firmy, które świadczą usługi na rzecz osób prywatnych. Jeśli prowadzisz małą firmę i chcesz odzyskać dług od osoby prywatnej? Sprawdź, jak zrobić to sprawnie i efektywnie - z pomocą BIG InfoMonitor.

Czym jest BIG InfoMonitor?

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG InfoMonitor) zgodnie z Ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm (informacje negatywne) oraz informacje o zobowiązaniach płaconych w terminie (informacje pozytywne). Prowadzi także Rejestr Dłużników i udostępnia swoim klientom skuteczne narzędzia windykacyjne - stosowane w procesie egzekwowania spłaty długów i prewencyjne, które pomagają zmniejszyć ryzyko nawiązania współpracy z nieterminowym płatnikiem.

Odzyskiwanie długu od osoby prywatnej - co możesz zrobić?

Jak odzyskać dług od osoby prywatnej? Bez względu na to, z jakiego tytułu pochodzi dług i ile wynosi jego kwota, pierwszym krokiem do odzyskania pieniędzy powinna być próba polubownego załatwienia sprawy. Skontaktuj się z dłużnikiem i szczerze, „po ludzku” porozmawiaj z nim o tym, dlaczego nie uiścił opłaty w terminie. Zaproponuj (o ile takie rozwiązanie będzie dla Ciebie satysfakcjonujące) rozłożenie zadłużenia na raty i wspólnie ustalcie realny harmonogram spłat. Jeśli to możliwe, przeprowadź taką rozmowę osobiście. Jeśli nie - możesz zrobić to także przez telefon lub ewentualnie - mailowo.

Odzyskanie pieniędzy od osoby prywatnej - jak pomoże BIG InfoMonitor?

Jak ściągnąć dług od osoby prywatnej, jeśli próby polubownego załatwienia sprawy spełzły na niczym, a dłużnik, mimo deklaracji nie wywiązał się z ustalonych terminów spłaty? Pora wcielić w życie bardziej radykalne kroki. Pamiętaj, że im szybciej zaczniesz działać, tym masz większe szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. Nawet jeśli kwota zadłużenia jest niewielka, nie odpuszczaj.

Od czego zacząć?

Aby rozpocząć współpracę z BIG InfoMonitor, wejdź na stronę www.big.pl i wypełnij krótki formularz przeznaczony dla firm. Doradca oddzwoni do Ciebie i po poznaniu Twoich potrzeb i oczekiwań, pomoże wybrać pakiet usług, który najlepiej na nie odpowie. Następnie otrzymasz zaproszenie do Systemu Biznes.BIG.pl, w którym podpiszesz umowę ramową dla firm w formie elektronicznej oraz zaakceptujesz uzgodnioną wcześniej ofertę. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z przystępnych cenowo usług, które pomogą Ci odzyskać Twoje pieniądze.

Usługi BIG pomocne w odzyskiwaniu długów:

  • Wezwanie do zapłaty z informacją o planowanym wpisie do rejestru dłużników BIG. Pierwszym krokiem w drodze do odzyskania należności powinno być wysłanie dłużnikowi wezwania do zapłaty z informacją o planowanym wpisie do rejestru dłużników. Po zawarciu umowy, możesz łatwo zlecić taką operację w systemie Biznes BIG.pl, wówczas to BIG InfoMonitor zajmie się wysyłką w Twoim imieniu. W zależności od segmentu skutkują one spłatą nawet w 75% przypadków!;

  • wpis do rejestru BIG. Jeśli mimo otrzymania wezwania do zapłaty dłużnik nie ureguluje zadłużenia, możesz wpisać jego dane (za pośrednictwem systemu Biznes.BIG.pl) do rejestru dłużników. Aby było to możliwe, kwota zadłużenia musi wynosić co najmniej 200 zł, a od terminu płatności musi minąć nie mniej niż 30 dni. Co najmniej 30 dni przed planowanym wpisem konieczne jest także wysłanie dłużnikowi wezwania do zapłaty z informacją o planowanym wpisie; Chyba, że przedsiębiorca posiada tytuł wykonawczy, wówczas może przekazać dług osoby fizycznej bez względu na kwotę, a dokonanie wpisu możliwe jest po upływie 14 dni od wysłania do dłużnika wezwania do zapłaty z ostrzeżeniem o zamiarze przekazania informacji gospodarczej do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor listem poleconym.

  • wysłanie dłużnikowi powiadomienia o wpisie do rejestru dłużników. Wpisanie danych dłużnika do rejestru nie spowoduje automatycznie, że dłużnik się o tym dowie. Pisemne powiadomienie o wpisie będzie stanowić dla niego dodatkową mobilizację do spłaty;

Ostatnim krokiem na drodze do odzyskania należności jest skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. Jeśli sąd wyda nakaz zapłaty (lub inny tytuł egzekucyjny), ten opatrzony klauzulą wykonalności stanie się podstawą do rozpoczęcia egzekucji komorniczej. Komornik jest więc z reguły ostatnim etapem procesu windykacji długów.


Samodzielna windykacja należności od osoby prywatnej nie zawsze jest łatwe i co najważniejsze - skuteczne. Zwłaszcza jeśli nie dysponujesz wiedzą ani profesjonalnymi narzędziami, które wspierają egzekwowanie należności. Dzięki współpracy z BIG InfoMonitor zwiększysz swoje szanse na sukces, zdejmując ze swoich ramion nie tylko żmudne obowiązki, ale także ogrom stresu.


Masz pytania?
Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana

Informacja o Administratorze danych, celu przetwarzania oraz przysługujących Państwu prawach. więcej...

Napisz do nas msp@big.pl

Zadzwoń (22) 486 56 91 pn-pt: 8:30 - 16:30

Oferta specjalna!

Wiosenny
Rabat
20%
na prowadzenie bezpiecznej firmy*

GRATIS Certyfikat
Firmy Wiarygodnej Finansowo

* Oferta rabatowa skierowana jest do nowych klientów

Sprawdź szczegóły