Logowanie do Systemu BIG.pl

zaloguj

Jeśli wolisz korzystać z poprzedniej wersji Systemu,
wejdź na stronę: https://system.infomonitor.pl/

Zaległe pensje


Możliwość odzyskiwania zaległych wynagrodzeń oraz pensji za pośrednictwem Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor istnieje dopiero od   14 czerwca 2010 roku, czyli od momentu wejścia w życie nowej Ustawy o BIG*. Wcześniej osoby fizyczne nie miały możliwości korzystania z usługi wpisania dłużnika do Rejestru Dłużników BIG, tak więc pracownicy był niejako bezsilni wobec procederu nieterminowego wypłacania wynagrodzeń.

Nowa Ustawa o BIG daje możliwość odzyskania zaległych pensji za pośrednictwem Biur Informacji Gospodarczej, jeżeli osoba poszkodowana, w tym wypadku pracownik, posiada wyrok sądowy opatrzony klauzulą wykonalności. Warto wiedzieć, że jeżeli dysponujemy takim dokumentem, to kwota zaległej pensji oraz termin zaległości nie mają znaczenia. Należy jedynie pamiętać, że na 14 dni przed zamiarem przekazania danych nieuczciwego pracodawcy do Rejestru Dłużników BIG trzeba mu wysłać wezwanie do zapłaty.

Wpisanie pracodawcy do Rejestru Dłużników BIG (wpisz pracodawcę/dodaj nieuczciwego pracodawcę do BIG) daje dużą szansę odzyskania niewypłaconej pensji. Doświadczenie pokazuje, że 40% dłużników oddaje swoje zaległości po otrzymaniu wezwania do zapłaty, a kolejne 30% po umieszczeniu ich danych w BIG. Dzieje się tak, ponieważ osoba, której dane znalazły się w Rejestrze Dłużników BIG napotyka na poważne trudności związane z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Rejestr Dłużników BIG codziennie sprawdzają przedstawiciele z większości branż istniejących na rynku.  Pracodawca, który zalega z wypłaceniem zaległych pensji może mieć m.in. problemy z uzyskaniem kredytu, wzięciem produktów w leasing, kupnem Internetu czy telefonu na abonament.

__________________________________________________________________

*Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. z 09.04.2010 nr 81 poz. 530)

Masz pytania?

zadzwoń na infolinię

22 486 56 56

Infolinia czynna:

pon-pt8:00 - 17:00
sob-nienieczynna.

albo

InfoDług

raport o zaległych zobowiązaniach konsumentów

Raport BIG

wskaźnik bezpieczeństwa działalności gospodarczej

Czat z konsultantem

Witam
W czym mogę pomóc?Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia

Czat
z radcą prawnym

Witam
W czym mogę pomóc?

Rozpocznij czat

Czat z konsultantem

Witam
W czym mogę pomóc?

Rozpocznij czat

Masz pytania?

zadzwoń na infolinię

22 486 56 56

Infolinia czynna:

pon-pt8:00 - 17:00
sob-nienieczynna.

Pobierz dane na telefon

22 486 56 56

InfoDług

raport o zaległych zobowiązaniach konsumentów

Pobierz

Raporty BIG

kondycja finansowa kluczowych branż
polskiej gospodarki

Pobierz