Logowanie do Systemu BIG.pl

zaloguj

Jeśli wolisz korzystać z poprzedniej wersji Systemu,
wejdź na stronę: https://system.infomonitor.pl/

Pożyczki bez BIG


W ostatnim czasie, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących pożyczki (tzw. pożyczki bez BIG) na tak zwanych korzystnych warunkach, np. bez sprawdzania potencjalnego klienta w Biurach Informacji Gospodarczej. Często okazuje się jednak, że warunki wcale nie były takie dogodne, a konsekwencje pochopnej decyzji ciągną się za nami przez długi czas. Warto wiedzieć, że brak sprawdzania wiarygodności finansowej klienta w BIG ma negatywne skutki zarówno dla osoby, która ubiega się o pożyczkę, jak i dla firmy jej udzielającej.

Konsekwencje pożyczek (kredytów) bez BIG dla Pożyczkobiorców

Osoby czy firmy, które starają się o pożyczkę, wybierają często oferty, które z pozoru wydają się najlepszym rozwiązaniem, nie biorą jednak pod uwagę długofalowych konsekwencji. Pożyczka bez sprawdzania w BIG daje gwarancję jej otrzymania, jednak w sytuacji gdy pożyczkobiorca ma już zaciągnięte jakieś kredyty, wzięcie na siebie kolejnych zobowiązań finansowych może być zgubne w skutkach.

Udzielanie pożyczek i kredytów osobom bez zdolności kredytowej powoduje często popadanie w tzw. „spiralę długów”, z której później ciężko jest się wydostać. Kolejna pożyczka staje się szansą na spłatę starych zobowiązań, niestety w wielu przypadkach odsetki powodują jeszcze większe długi. Warto zatem pamiętać, że to co z pozoru wydaje się wygodnym i mało kłopotliwym rozwiązaniem, może w konsekwencji doprowadzić do prawdziwych dramatów życiowych.

Konsekwencje pożyczek (kredytów) bez BIG dla Pożyczkodawców

Pożyczkodawcy udzielający pożyczek bez BIG sądzą, że w ten sposób powiększą grono klientów. Oczywiście nie jest to całkiem mylne myślenie, jednak biorąc pod uwagę przyszłe konsekwencje takiego działania, może się okazać, że zyski spowodowane większą liczbą nabywców będą nieproporcjonalne do strat.

Pożyczki bez sprawdzania w BIG mają to do siebie, że pożyczkodawca nie wie, tak naprawdę, komu powierza pieniądze i czy ta osoba nie ma na swoim koncie jakiś innych zaciągniętych i niespłaconych zobowiązań. Jeżeli pożyczkobiorca ma negatywną historię finansową istnieje duże prawdopodobieństwo, iż zaciągnięty nowy dług nie zostanie spłacony, a to z kolei może odbić się na kondycji finansowej firmy, która takiego zobowiązania udzieliła. 

Masz pytania?

zadzwoń na infolinię

22 486 56 56

Infolinia czynna:

pon-pt8:00 - 17:00
sob-nienieczynna.

albo

InfoDług

raport o zaległych zobowiązaniach konsumentów

Raport BIG

wskaźnik bezpieczeństwa działalności gospodarczej

Czat z konsultantem

Witam
W czym mogę pomóc?Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia

Czat
z radcą prawnym

Witam
W czym mogę pomóc?

Rozpocznij czat

Czat z konsultantem

Witam
W czym mogę pomóc?

Rozpocznij czat

Masz pytania?

zadzwoń na infolinię

22 486 56 56

Infolinia czynna:

pon-pt8:00 - 17:00
sob-nienieczynna.

Pobierz dane na telefon

22 486 56 56

InfoDług

raport o zaległych zobowiązaniach konsumentów

Pobierz

Raporty BIG

kondycja finansowa kluczowych branż
polskiej gospodarki

Pobierz